Haber

Bina yöneticisine kaçak su kullanmaktan 3 ay 10 gün hapis

KAYSERİ’de apartmanda 1098 lira kaçak su kullandığı iddiasıyla tutuksuz yargılanan bina yöneticisi Nime K., ‘iyi hal’ indirimi uygulayarak 3 ay 10 gün hapis cezasına çarptırıldı.

Olay, 2 Eylül 2021’de meydana geldi. Kayseri Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İşletmesi Genel Müdürlüğü (KASKİ) yetkilileri, kentte binada yaptıkları incelemede, bodrum katın bulunduğu kısımdan 1098 lira kaçak su kullanıldığını belirledi. ana su hattı bulunmaktadır. KASKİ yetkililerinin tutanak tutması üzerine bina yöneticisi Nime K. hakkında ‘ücretsiz kullanım’ gerekçesiyle dava açıldı. Kayseri 12. Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülen davanın karar duruşmasında tutuklu sanık Nime K. hazır bulundu. Kaçak su kullanıldığından haberi olmadığını öne süren Nime K., “Binanın dış cephe yalıtımı için bir firma ile anlaştık. İnşaat işçileri suya ihtiyaçları olduğunu ve ilgileneceklerini söylediler. Daha sonra ben de yaptırdım.” Bodrum kattan boru çekerek ve musluk takarak 10 gün boyunca su kullandıklarını öğrendikleri bilgim ve iznim yoktu. Ben kullanmadım, yalıtım firması kullandı ama cezasını ben ödedim.”

Nime K.’yi “serbest kullanma” suçundan önce 1 yıl hapis cezasına çarptıran mahkeme hakimi Birol Küçük, “iyi hal” indirimi uygulayarak cezasını 3 ay 10 güne indirerek, ilanın açıklanmasının ertelenmesine karar verdi. sabıka kaydı olmadığı için karar verildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu