Haber

CHP’li Sarıbal: “Kamu kurumları tamamen iktidar kurumuna dönüştü”

CHP Bursa Milletvekili Orhan Sarıbal, “Kamu kurumları, kamu kurumları tamamen iktidar kurumuna dönüşmüştür.” söz konusu.

Sarıbal, Meclis’te düzenlediği basın toplantısında, 14 Mayıs’ta yapılacak seçimlere sayılı günler kaldığını belirterek, iktidarın her noktada “Acaba seçimi nasıl kazanacağız?” İşleri bir anlayışla yapmaya başladığını savundu.

Şu anda tüm bakanlıklar üzerinden işçi alımı yapıldığını belirten Sarıbal, “Maalesef yangın bacayı sarmış durumda. O yüzden personel alımına çalışılıyor. Sanki yeni çıkmış gibi geniş bir personel alım sürecine doğru gidiyorlar.” keşfetti.Elbette bunu yapmakta bir sakınca yok.Önemli olan özgün olması.Eşitlik ilkelerine dayalı,özgün ve gerçekten devlete hizmet edecek ve eşitliği yaratacak bir yöntem ve modelin uygulanması. toplumda, görüşme yoluyla. dedi.

TARSİM Genel Müdürü Serpil Günal’ın genel kurul kararı bile beklenmeden görevden alındığını belirten Bakanlıktan emekli olan Bekir Engürülü göreve, “Kamu kurumları, kamu kurumları tamamen devletin kurumuna dönüştü. Bunun göstergesi olarak TARSİM’i çok net görebiliyoruz.” dedi.

Sarıbal, iktidara geldiklerinde TARSİM’i kar amacı gütmeyen, üretimi destekleyen, doğal afetlere karşı çiftçiyi koruyan, çiftçiden ve üretimden yana bir yapı olarak kuracaklarını kaydetti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu