Haber

Fatih Erbakan: Şeriatla yönetilmek istemiyoruz

Katıldığı canlı yayında “Türkiye’nin şeriatla yönetilmesini mi istiyorsunuz?” Soruya yanıt veren Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, “Bizim böyle bir açıklamamız yokken, bilinmeyen bir kaynaktan gelen trol hesaplarla yaygara çıkartılıyor. Biz milletin sorunlarını dert edip, haydi yapalım derken yapay gündemler oluşturuluyor. Taliban zihniyeti İslam’la ve bizim zihniyetimizle bağdaşmaz.” “Her zaman öyle olmadığını söylüyoruz.” söz konusu.

ERBAKAN’DAN “ŞERİA” SORUSUNA CEVAP

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, TV100’de yaptığı canlı yayında açıklamalarda bulundu. Program moderatörü Kübra Par, “Türkiye’nin şeriatla yönetilmesini ister misiniz?” diye sordu. Soruyu yanıtlayan Erbakan, kendisinin böyle bir açıklamasının olmadığını belirtti.

“YAPAY GÜNDEM OLUŞTURUYORUZ”

Erbakan, şöyle konuştu: “Bununla ilgili konular Erbakan Hoca döneminde de gündeme geldi. Erbakan’a gerici ve yobaz deniyordu. Bizim böyle bir tabirimiz olmasa da trol hesaplarla yaygara çıkarıldı, nerede olduğu belli değil. Biz halkın kaygılarını dert edinip konuşmak isterken yapay oldu, gündemler yaratıldı.

“Taliban zihniyetinin bize yakışmadığını her zaman söylüyoruz”

Halka şeriatı soralım demiyorum. Tamamen saçma bir ifade. Taliban zihniyetinin İslam’a ve bizim zihniyetimize uygun olmadığını her zaman söylüyoruz. Kız çocuklarının okumasını engellemenin ya da kadınları başörtüsü takmadıkları için sopalarla cezalandırmanın İslam’da olmadığını ve bizim anlayışımızda olmadığını belirtiyoruz. Rahmetli Erbakan hocamız hem erkek hem de kadınla eğitimi savundu.

“BABAMA YAPILANLAR BUGÜN BANA YAPILIYOR”

Kızlarını yüksek lisans eğitimi için üniversiteye gönderdi. Son derece açık fikirli, entelektüel bir bilim adamıydı. Babama yapılanlar bugün hala bana yapılıyor, olmadığım biri gibi gösterilmeye çalışılıyor. Buna dair en ufak bir ipucu bile yoktu. Refah’ın yükselişinden onların da rahatsız olduğunu düşünüyoruz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu