Haber

İYİ Parti Milletvekilinden ibretlik bir hamle: Maaşını iade etti

Milletvekilliği süresi dolan YETERLİ Parti Milletvekili Ahmet Kamil Erozan, “Hak etmediğim maaşı alamam” diyerek 150 bin 470 lira 80 kuruşunu Meclis’e iade etti.

‘Hak etmediğim maaşı alamıyorum’

TBMM yönetiminin, görevi sona eren 314 eski milletvekilinin Nisan-Mayıs-Haziran dönemine ilişkin peşin ödenen 3 aylık maaşlarının kalan kısmının iadesi için herhangi bir işlem başlatmadığı ortaya çıktı.

Sözcü’den Erdoğan Süzer’in haberine göre DÜZGÜN Partisi Bursa Milletvekili Ahmet Kamil Erozan, “Hak etmediğim maaşı alamam” diyerek 150 bin 470 lira 80 kuruşunu TBMM’ye iade etti.

‘Geri ödemeyle ilgili bir uyarı yok, çok ilginç’

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcılığı da yapan Erozan’ın, milletvekilliğinin sona ermesiyle birlikte TBMM yönetimini arayarak peşin aldığı maaştan ne kadar dönmesi gerektiğini sorduğu öğrenildi. Yazılı başvuru üzerine TBMM yönetimi, 150 bin 470 lira 80 kuruşun Erozan’a iade edilmesinin uygun olacağını bildirdi ve Erozan bu parayı TBMM’ye iade etti.

erosan, “Milletvekilliği sona erenlere gönderilen yazıda kimlik, araçların durumu, bundan sonra sağlık harcamalarının nasıl yönetileceği gibi konular yer alıyor ancak iade ile ilgili herhangi bir uyarı yok. Çok ilginç”söz konusu.

tatvan-haber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu