Haber

Kırklareli’de takip ettiği kadını bıçaklayarak öldüren sanığa ağırlaştırılmış müebbet hapis

Kırklareli’nin Lüleburgaz ilçesinde peşine düştüğü İlknur Gökay Tuncel’i bıçaklayarak öldüren sanık ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırıldı.

Tutuklu sanık Selçuk Gezici, Kırklareli 1’inci Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmaya getirildi. Müştekilerden maktulün eşi Caner Tuncel’in hazır bulunduğu duruşmaya Tekirdağ Adliyesi’nden maktulün annesi Nevin Mıdık ve ağabeyi Özgür Gökay Ses ve Peyzaj Bilgi Sistemi (SEGBİS) aracılığıyla katıldı. ).

Cumhuriyet savcısı temel mütalaasında sanıkların “kasten öldürme” suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırılmalarını talep etti.

Mahkeme, aranın ortasında söz konusu suçtan sanık Gezici’ye ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası verdi.

Maktul Tuncel’in ablası Nesrin Karataş, duruşmanın ardından gazetecilere yaptığı açıklamada, mahkemenin güzel bir kararla sonuçlandığını belirterek, “Abimi ağabey gibi sahiplendikleri için burada bulunan herkese teşekkür ediyorum” dedi. söz konusu.

Olayın tarihi

Kırklareli’nin Lüleburgaz Belediyesi’nde görev yapan İlknur Gökay Tuncel, 4 Kasım’da bir apartmana sığınmak isterken daha önce tanıştığı Selçuk Gezici’nin kendisini takip ettiğini anlayınca bu kişi tarafından bıçaklanarak yaralandı. 2021, ilçedeki Fatih Caddesi üzerindeki konutuna yürürken.

Aynı bıçakla kendine de zarar veren Gezici ile yaraladığı Tuncel, sağlık ekiplerince Lüleburgaz Devlet Hastanesine kaldırıldı. Tuncel burada yapılan müdahaleye rağmen kurtarılamadı.

Edirne Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesine sevk edilen Gezici, tedavisinin ardından çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

cubukajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu