Haber

Palet Türk Müziği İlkokulu yetenek sınavı başvuruları başladı

22-26 Mayıs tarihlerinde yapılacak olan Yetenek Sınavı için son başvuru tarihi 20 Mayıs.

Türkiye’yi uluslararası ölçekte temsil edecek sanatçıların küçük yaşta yetiştirilmesi vizyonuyla yatırım yapan Palet Türk Müziği İlkokulu, yetenek sınavıyla yeni öğrencilerini belirleyecek. Alanında uzman akademisyenler, Kültür Bakanlığı ve TRT sanatçılarından oluşan güçlü eğitim kadrosu ile öğrencilere çok farklı bir eğitim sunan bu okulda; Milli Eğitim Bakanlığı’nın ilkokul müfredatına ek olarak özel olarak hazırlanmış müzik branşı dersleri de müfredata eklenmektedir.

BUGÜNÜN TEKNOLOJİSİ MÜKEMMEL OLANLARI HARMANLAMAKTADIR

Kadim ve günümüz teknolojisinin harmanlandığı bu okulda; Tam donanımlı konser salonu, tematik Türk Müziği müzesi, ses kayıt stüdyosu, enstrüman üretim atölyesi, dijital ses arşivi, akustik avlu gibi müzik ve sanat için de pek çok imkan bulunuyor.

Özel ud, kanun, keman, ney, tanbur, klasik kemençe, kabak kemane, mey, kaval, balaban, ritim enstrümanları (kudum/bendir/flat), bağlama gibi enstrümanlarla profesyonel enstrüman dersleri, solfej-teori dersleri müziğin bilimsel detayları, Yöntem (ritim) uygulama dersleri, ses eğitimi-repertuar, oyunlu müzik tarihi, müzik edebiyatı gibi detayları içeren toplu meşk dersleri, çocuklar için klasik (geleneksel) sanatlar dersi gibi sanat eğitiminde değerli olan dersler verilmektedir. ilkokul öğrencilerine özel malzeme ve tekniklerle yeniden yorumlandı. .

YETENEK SINAVI 4 ADIMDA YAPILACAK

22-26 Mayıs tarihleri ​​arasında yapılacak olan Yetenek Sınavı, Palet Türk Müziği İlkokulu’nun yeni öğrencilerini belirleyecek. Yetenek sınavına girecek öğrenciler 4 aşamalı bir değerlendirme sürecinden geçecekler: ritim tekrarı, ses tekrarı, şarkı söyleme ve ödev müziği geri dönüşleri.

Uygulama Bağlantısı:

https://paletturkmuzigiokulu.com/yetenek-sinavi/basvur

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu