Haber

Depremzede Ayşegül Avrupa ve Dünya Şampiyonalarına Hazırlanıyor

7 yıldır güreş yapan ve en son iki hafta önce katıldığı Türkiye Şampiyonası’nda üçüncü olan depremzede Ayşegül Ertuğrul, Bitlis’te Avrupa ve Dünya şampiyonalarına hazırlanıyor.

Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremler nedeniyle evleri hasar gören Ayşegül ve ailesi, iki ay önce Bitlis’e yerleştirildi. 16 yaşındaki Ayşegül, 9 yaşından beri güreşte başarılı olurken, iki hafta önce düzenlenen turnuvada Türkiye üçüncüsü oldu. Bu ay Antalya’da düzenlenecek ve yaklaşık 12 ülkenin katılacağı Uluslararası Zafer Turnuvası’na hazırlanan Ayşegül, buradan derece alarak Türkiye’yi Avrupa ve Dünya şampiyonalarında temsil etmek istiyor.

Ayşegül Ertuğrul’un tek hedefi katılacağı turnuvalarda başarılı olmak. Ayşegül’ü turnuvalara hazırlayan teknik direktör Onur Öztemiz, “Ayşegül ablamız depremden etkilendiği için Bitlis’te kalıyor. Onu almaya başladık. Ayşegül Ablamız iki hafta önce yapılan Güreş Yıldızları Türkiye Şampiyonası’nda 3. oldu.Önümüzdeki günlerde yaklaşık 10-12 ülke Antalya’da olacak.Katılacağı Zafer Turnuvasına hazırlanıyor inşallah. Oradan iyi bir not alıp ülkemizi Avrupa’da ve dünyada iyi temsil edecek” dedi.

Depremzede Ayşegül Ertuğrul, kendisine turnuvalara hazırlanması için her türlü fırsatı tanıyan Bitlis Valisi Oktay Çağatay başta olmak üzere herkese teşekkür ederek, “Yaklaşık 7 yıldır güreşin içindeyim. Kahramanmaraş Güreş Antrenörü Onur ile buradayız.Antrenmanlarıma devam ediyorum.İki hafta önce Türkiye 3.sü oldum.Yaklaşık 12 ülkenin katılacağı Mid-National Victory Turnuvasına katılacağım. Orada iyi dereceler alırsam Dünya ve Avrupa şampiyonalarına katılıp ülkemizi en uygun şekilde temsil edeceğim Bitlis Valimize, Bitlis Gençlerimize ve Sporİl Müdürümüze ve Onur Hocamıza teşekkür ediyorum” dedi.

fatsaajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu