Haber

Fethi Açıkel: “Asırlık Külliye”yi Halkımıza Pazarlayanlar, Ortadoğu’nun Kabile ve İstibdat Rejimleriyle Aynı Kategoride ve Aynı Kategoride Türkiye’yi Hak Edenler…

CHP Genel Başkan Yardımcısı Fethi Açıkel, TBMM Genel Kurulu’nda, “Maalesef ‘Culliye yüzyılı’nı halkımıza pazarlayanlar, Doğu Avrupa’nın otoriter rejimleri, mafyası ile kategorik ve birebir aynıdır” dedi. Latin Amerika’nın narkotik rejimlerini, Ortadoğu’nun aşiret ve despotik rejimlerini çerçeveye oturttu” dedi.

Cumhurbaşkanlığı ve bağlı ortaklıkları bütçesinin bugün TBMM Genel Kurulu’nda onaylanmasının ardından 2023 Yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanun Teklifi maddelerinin görüşülmesine başlandı. Teklifin 3’üncü maddesi hakkında konuşan CHP Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Fethi Açıkel kısaca şunları söyledi:

“AK Parti’nin 20 yıllık karanlık ve ahlaksız yönetiminin sonunda maalesef Türkiye büyük bir kurumsal tasfiyeye, büyük bir toplumsal yıkıma, büyük bir yoksullaşmaya ve büyük bir gerilemeye sürüklenmiştir. Devlet sistemimiz, demokrasimiz. , dış politika, dış ticaret istikrarı, değerler Sistemimiz yerle bir oldu. Türkiye tamamen kayıtsız ve bağımlı bir yönetim, üretim ve dağıtım sistemine, büyük bir kurumsal çöküş ve ekonomik bağımlılık girdabına itildi.

Ne yazık ki halkımıza ‘Cullehouse yüzyılı’ pazarlayanlar, Türkiye Doğu Avrupa’da otoriter, Latin Amerika’da mafya ve uyuşturucu; Öte yandan, Ortadoğu’nun aşiretçi ve despotik rejimleriyle aynı kategoriye koyarak çerçeveledi.

Bu otoriter ve kayırmacı rejim yüzünden milletimizin eğitimli beyinleri yurt dışına göç etmiş, Türkiye Cumhuriyeti kimliğini ve pasaportunu adeta DAİŞ teröristlerine, Nusracı ve El Kaide teröristlerine, uluslararası mafya örgütlerinin suikastçılarına vermiştir. .”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu